O značke Adidas

Ak si práve čítate tieto riadky, zrejme ste fanúšikmi Adidas tenisiek, alebo sa chystáte práve nejaké kúpiť. V tom prípade mám pre Vás výbornú správu. na internete nájdete stovky obchodov, ktoré ponúkajú Adidas tenisky so zľavou až do 70%. Vďaka tomu si môžete športovú obuv kupovať lacnejšie, ako kedykoľvek predtým. Odkiaľ však táto značka pochádza? 
Tenisky Adidas


Značka Adidas má svoj pôvod v Nemecku, dokonca sa jej história spája s firmou Puma, lebo tieto športové giganty založili dvaja bratia. Istý čas spolupracovali, ale druhá svetová vojna a odlišné názory ich nakoniec prinútili si kráčať vlastnou cestou. Samotný názov Adidas je považovaný za skratku z hesla All Day I Dream About Sports (Celý deň snívam o športe), v skutočnosti ale vznikol ako skratka mena zakladateľa tejto spoločnosti - Adolfa "Adiho" Dasslera. Takže Adi je pochádzajúce z mena Adolf a Das zase z jeho priezviska. Adolf Dassler sa narodil 3. novembra v roku 1900 v malebnom mestečku v Bavorsku, ktoré sa nazývalo Herzogenaurach. V tomto malom meste prežil takmer idylické detstvo a vyrastal tu spolu so súrodencami a kamarátmi, ktorí ho priateľsky oslovovali "Adi". Toto malé mesto malo okolo 4000 obyvateľov. Otec bol obuvníkom a jeho matka prevádzkovala vlastnú menšiu práčovňu. Malý Adi mal vždy blízko k športom a športovým aktivitám. Už ako dieťa organizoval so svojimi kamarátmi športové súťaže a hry. Športové potreby a vybavenie k týmto hrám si s kamarátmi vyrábal sám. Láska k športu neskôr priviedla Adiho k vytvoreniu celosvetovo uznávanej značky, ktorá si získala priazeň ako vrcholových športovcov, tak aj bežných ľudí. Aj keď mladý Adolf sa pôvodne vyučil za pekára, keď mal skončenú školu, po dlhších úvahách sa odmietol venovať tomuto remeslu. Jeho náklonnosť k športu pri výbere životného povolania predsa len zvíťazila. Keď sa jeho matka rozhodla zavrieť práčovňu, dohodol sa s ňou, že tento priestor za domom bude využívať on a tak v takýchto skromných pomeroch Adolf Dassler položil základy jednej z najúspešnejších firiem so športovými potrebami v histórii.


Produktové portfólio firmy je v súčasnosti neuveriteľne obsiahle. Napriek tomu, že táto spoločnosť bola vo svojich začiatkoch zameraná výhradne len a len na obuv a neskôr športovú obuv, dnes tomu tak nie je. Adidas vyrába tenisky, špeciálne bežecké topánky, výbavu na futbal, kde firmu podporuje používaním ich výrobkov veľa významných športovcov v čele s Davidom Backhamom, či Zinedine Zidanom. Adidas taktiež má sériu oblečenie určené pre lakros a ďalšie športy. Ostatne ich aktuálny marketingové heslo je Impossible is Nothing čiže v preklade Nič nie je nemožné, čo myslím dostatočne vystihuje ich obsiahlu sériu produktov všetkých možných športových zaradenia. V súčasnosti má Adidas všetky veci rozdelené do radov Adidas Performance (športové a funkčné výrobky) a Adidas Originals (štýlové a trendy výrobky pre voľný čas) a Adidas Style.


Verím, že si svoje tenisky Adidas vyberiete aj Vy a budú Vaším obľúbeným spoločníkom či už pri športe, alebo vo voľnom čase.